м. Львів, пл. Катедральна 2

5 найкрасивіших вищих навчальних закладів Львова

5 найкрасивіших вищих навчальних закладів Львова

Львів – не тільки культурний, а й освітній центр Західної України. Саме тут знаходяться найстаріші університети з багатою і насиченою подіями історією. Як і в усьому місті, в них переплітаються традиції і особливості різних епох та народів. Це відбивається як у навчальній частині, так і в архітектурі.

Ось 5 найкрасивіших вищих навчальних закладів Львова.

1. Львівський національний університет імені Івана Франка

Це найстаріший університет України і один з найстаріших у Східній Європі. Раніше він носив ім’я Яна Каземіра. Дата заснування – 30 січня 1661 року. Саме Ян II Казимир своїм указом присвоїв діючій єзуїтській колегії статус академії. Але формально статус університету був затверджений пізніше, в 1758-1759 роках.

Головний корпус знаходиться на вулиці Університетській, 1. Будівля побудована за проектом архітектора Хохбергера в 1877-1881 роках. Фасад прикрашає портик з лоджією і колонами. Скульптури і барельєфи – це алегоричні композиції «Робота», «Освіта», «Галичина, Вісла і Дністер». Спочатку тут знаходився Крайовий сейм королівства Галичини і Лодомерії. Львівський університет отримав цей корпус в 1920 році.

2. Національний університет «Львівська політехніка»

Львівська політехніка – найстаріший технічний ВНЗ країни. Головний корпус знаходиться на вулиці Бандери, 12.

Університет засновано в 1844 році. Тоді він носив назву Технічна Академія. Саме в ній відбулася перша в Австро-Угорщині телефонна розмова між різними приміщеннями. Ректором став знаменитий архітектор Юліан Захаревич.

У 1880 році імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I відвідав Академію і замовив у Яна Матейка одинадцять полотен, які символізують технічний прогрес. Вони до цих пір зберігаються в головному корпусі Політехніки.

3. Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького

Це один з найбільших і найстаріших медичних ВУЗів України. Знаходиться на вулиці Пекарській, 69. Заснований університет в 1784 році. Фактично, окремий факультет відокремився від Львівського університету Яна Каземіра, до складу якого входило чотири напрямки: медицина, право, теологія і філософія.

Головний корпус збудований архітектором Браунзейсом в 1892 році в стилі неоренесансу. Три будівлі в формі літери П оточені парковою територією і створюють єдиний ансамбль з відкритим двором. Головний корпус – анатомічний. Він прикрашений іонічними пілястрами, аттиком і фронтоном з картушем. Перший поверх та цоколь оформлені рустом. Увагу привертають різні вікна – арочні, прямокутні та в профільованому обрамленні. А також парадні сходи і велика аудиторія-амфітеатр.

4. Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка

Це один з найстаріших мистецьких вузів. Головний корпус знаходиться на вулиці Нижанківського, 5. Історія ВНЗ починалася з невеликого співочого інституту імені Святої Цецилії, відкритого Францем Ксавером Моцартом. Пізніше сформувалося Галицьке музичне товариство, з’явилася консерваторія, а на її місці – нинішня академія.

Головний корпус – це колишня будівля Технологічного інституту. Вона побудована за проектом архітектора Обмінского в 1907-1909 роках в стилістиці модерну. Головна особливість – складна асиметрична конфігурація, обумовлена ​​специфічним ландшафтом ділянки. Фасади розміщені під кутом, повторюючи лінію вулиці. Над вікнами знаходяться декоративні вставки з керамічної плитки, а на аттику – бетонні скульптури тесляра та коваля.

5. Львівська національна академія мистецтв

В академії – чотири факультети: дизайну, декоративно-прикладного мистецтва, образотворчого мистецтва та реставрації, історії та теорії мистецтва. Головний корпус знаходиться на вулиці Кубійовича, 38.

Створена вона офіційно в вересні 1946 року, а реорганізована в сучасному вигляді в 1994 році. Спочатку це були розрізнені мистецькі заклади: Художньо-промислова школа, Вільна академія мистецтв, Художня школа А.Новаковського та інші.

Хочете постійно дізнаватися ще більше цікавих фактів і деталей? Туристична компанія «Капітолій» з радістю поділиться з вами захоплюючими екскурсіями по Львову!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час