м. Львів, пл. Катедральна 2

5 цікавих фактів про Олеський замок

5 цікавих фактів про Олеський замок

Олеський замок – один з найстаріших замків України. Звісно, його історія наповнена загадками, таємницями і містичними легендами. Саме тут в 1629 році народився один з найвидатніших польських правителів – Ян ІІІ Собеський. Вважається, що після його народження замок почала переслідувати низка нещасть: пожежі, землетруси, захоплення, руйнування, розбій і численні шукачі скарбів.

У наш час Олеський замок відновлений практично з попелу, але до сих пір зберігає той самий дух поколінь. Ось лише 5 фактів, які вам обов’язково потрібно знати:

1. Перетин шляхів

Олеський замок височіє на 50-метровій горі. Колись саме тут, за чутками, проходив легендарний Чорний шлях, яким татари нападали на Україну, ховаючись в лісах. Саме ця гора була однією з головних перешкод на їхньому шляху, тому замок існував уже на початку 14 століття. Його неодноразово руйнували і спалювали дотла.

Після переформування земель Олеський замок виявився чітко на кордоні між Польщею і Литвою. Він залишився найважливішим стратегічним об’єктом і головною брамою перед Галичиною і Волинню.

2. Унікальна архітектура

Для однієї з чергових перебудов замку запросили італійського архітектора. Саме тому майбутня резиденція Яна ІІІ Собеського нагадує справжній ренесансний палац. Його овальна форма нетипова для Західної України. Два крила з’єднує триповерхова вежа і прибудова-корпус. Головні ворота прикрашає масивний барельєф з химерами і портретами польських королів. А навколо замку розкинувся мальовничий парк зі скульптурами.

3. Незліченні скарби

Практично в кожному замку є свої легенди про скарби. А ось в стінах Олеського замку роками був прихований справжній скарб. Його випадково знайшли замурованими в кімнаті. І з тих пір шукачі скарбів роками не залишали ці стіни: розбирали каміни, руйнували розписи та барельєфи, знімали підлогу. Це стало одним з найважливіших факторів, який став причиною руйнування замку. Але в наш час його вдалося відновити, і роботи тривають.

4. Сучасний кінематограф

Олеський замок використовувався як майданчик в зйомках різних фільмів: «Овід» та «На крутизні» (1985), «Козаки йдуть» (1991), «Час збирати каміння» (1991). Але тут знімала не тільки кіностудія ім. Довженка, а й Белорусьфільм. Це сцени з таких фільмів, як «Дике полювання короля Стаха», «Пастух Янко», «Королева Бона». А Одеська кіностудія знімала тут кілька епізодів до картини «Д’Артаньян і три мушкетери». Нарешті, саме в Олеському замку знято завершальний епізод польського фільму «Вогнем і мечем».

5. Історична спадщина

Зараз на території замку знаходиться музей, а в ньому – найбагатша та найрізноманітніша колекція дерев’яної скульптури 14-19 століть в Європі. Основа експозиції – оригінальні роботи львівської скульптурної школи. Найвідоміші майстри, які працювали у Львові в 18 столітті – Томаш Гуттер, Себастіан Фесінгер, Іоаннн Георгій Пінзель, Юрій Маркват, Конрад Кутенрайтер.

А щоб не витрачати дорогоцінний час на організаційні клопоти, замовляйте тур “Замки Львівщини”! Досвідчені консультанти і гіди туристичної компанії «Капітолій» запропонують варіант на будь-який смак!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час