м. Львів, пл. Катедральна 2

6 маловідомих фактів про Львів

6 маловідомих фактів про Львів

Мабуть, складно знайти людину, яка не змогла б розповісти про культурну, історичну і туристичну столицю Західної України. Львів славиться своїм колоритом і атмосферою не тільки в рідній країні, але і по всій Європі. Щорічно сюди прибувають тисячі туристів. Але навіть з урахуванням такої популярності йому все ще є чим дивувати.

Ось лише 6 маловідомих фактів про Львів!

1. Туристична мекка в цифрах

Мало хто віддає собі звіт про реальні масштаби. У Львові більше архітектурних та історичних пам’яток, ніж в будь-якому іншому місті України. Їх тут понад 2500, а музеїв – понад 60. А з 1998 року Старе місто внесене до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Щорічно кількість туристів збільшується ще на 10-15, а то й на 20%. Це гості з Польщі, Німеччини, Франції, США, Великобританії, Канади та навіть Японії. Аеропорт імені короля Данила Галицького в 6 км від центру – один з найбільших у Східній Європі. Пропускна здатність – 2000 пасажирів на годину. Після відкриття нового терміналу і продовження злітно-посадкової смуги в 2012 році він може приймати навіть великі літаки.

2. 100 фестивалів на рік

Кількість тематичних фестивалів та ярмарків обчислюється сотнями. Це фестивалі їжі, кави, шоколаду, пива, пампушок, джазу, класичної та сучасної музики. Деякі з них відносяться до найбільших заходів Східної Європи. Наприклад, Leopolis Jazz Fest або щорічний Форум видавців.

3. Вершителі справедливості

Колись у Львівських судів була бездоганна репутація. У 1444 році польський король Владислав III наділив місто унікальним правом відловлювати і судити злочинців зі всієї російської землі. До Львівського магістрат їздили судитися аристократи і купці з Італії, Іспанії, Греції та країн Азії. Тому що знали: тут не важливий статус і немає привілеїв ні для кого.

4. Супергерої та чарівники

Як не дивно, саме у Львові створюють ефекти для багатьох голлівудських фільмів. Наприклад, для «Гаррі Поттера» і «Людини-Павука». А заодно він один з найбільших IT-центрів в Україні. І навіть увійшов до списку найбільш перспективних IT-міст світу, що розвиваються.

5. Студенти в місті

У Львові – 26 університетів. В тому числі один з найстаріший у Східній Європі – Львівський національний університет імені Івана Франка, найстаріший технічний ВНЗ країни – Львівська Політехніка, один з найбільших і найстаріших медичних ВУЗів України – Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького і один з найстаріших мистецьких ВНЗ – Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка.

За статистикою, кожен п’ятий житель міста – це студент. Всього їх налічується понад 170 тисяч.

6. Народження українського футболу

Саме у Львові зародився український футбол. Перший матч в історії пройшов на території Стрийського парку 14 липня 1894 між командами Львова і Кракова з приголомшливої ​​перемогою львів’ян. Тепер за місто виступають відразу два клуби – «Львів» та «Карпати». А місцевий стадіон вважається фартовим для наших гравців.

Тут же відбувся і перший український хокейний матч за міжнародними правилами.

Хочете дізнатися ще більше цікавих подробиць? Туристична компанія «Капітолій» з радістю поділиться з вами секретами і загадками старовинного міста!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час