м. Львів, пл. Катедральна 2

7 цікавих фактів про Золочівський замок

7 цікавих фактів про Золочівський замок

Золочівський замок – це замок в однойменному місті Львівської області. Протягом всього часу він був то фортецею, то королівською резиденцією, то панською садибою. Встиг він побувати навіть навчальним закладом і в’язницею. Зараз тут музей-заповідник і філія Львівської картинної галереї. Але така багата історія не могла зникнути безслідно.

7 цікавих фактів про Золочівський замок

Ось 7 цікавих фактів про Золочівський замок:

1. Унікальний архітектурний план

Замок побудований в 1634 році на кошти Якуба Собеського. Саме в цей час на перший план у військових кампаніях вийшла важка артилерія, тому будівництво великих масивних фортець втратило сенс. Довелося шукати нові архітектурні рішення та фортифікаційні технології. Європою поширювалася голландська система будівництва.

Її суть в тому – що в основі укріплення великий земляний вал, укріплений кам’яними брилами і стіною. Усередині будувалися комунікації та каземати, а в центрі укріплення – житлові споруди. По кутах – п’ятикутні бастіони. Переважно такі замки будували на високих пагорбах, оточених ровом. А головне, це було простіше, швидше і дешевше.

Саме за цією технологією побудований Золочівський замок, і саме цим пояснюється його нефотогенічність.

2. Неприступна фортеця

Завдяки своєму плануванню, Золочівський замок залишався майже неприступним, відбиваючи облоги татар, турків та інші ворожі напади. Тільки в 1672 році після шестиденної облоги турецькій армії все ж вдалося зруйнувати фортецю. Але всього за кілька років Ян Собеський відбудував замок ще потужнішим, і вже в 1675 році королівський Золочівський замок успішно відбив атаку татарської армії Аджі-Гірея.

3. Казарми, лікарня і в’язниця

У 17-18 столітті в замку стояв військовий гарнізон. Довгий час він був притулком для мирних жителів під час татарських набігів. Але в 18 столітті він втратив фортифікаційне значення, а підтримувати його було дорого та безглуздо. Золочівський замок занепадав. Першу серйозну реставрацію провели в 1801 році. Через 30 років будівля відійшла австрійському урядові. Тоді-то її і перетворили спочатку в казарми, потім в лікарню, а в 1872 році – в державну в’язницю. А за радянської влади замок перетворився в тюрму НКВС.

4. Дух сходу

Ще в 17 столітті в Золочівському замку побудований Китайський палац у вигляді традиційної гострої ротонди. Після реставрації в 2004 році в ньому відкрили Музей Східних культур з чайним залом і величезною експозицією.

5. Обід в фортеці

У 2007 році відреставровано замковий равелін – одну з оборонних споруд. Тепер тут продаються сувеніри та розташований ресторан.

6. Таємничі камені

Одна із загадок замку – камені з зашифрованими посланнями, які датуються кінцем 14 століття. Їх привезли з околиць Золочева у 2000 році, але розшифрувати написи досі не вдалося. Передбачається, що вони належали тамплієрам.

7. Біла дама та Чорний лицар

Головні містичні фігури Золочівського замку – Біла дама, яка блукає по підвалах, та Чорний лицар в стінах Китайського палацу. Вважається, що це привиди дружини Яна ІІІ Собеського Марії, яка самостійно утримувала оборону замку під час турецької облоги, і сам Ян ІІІ, який ніяк не може відшукати свою супутницю життя.

А щоб відправитися на цікаву і насичену екскурсію замками Львівщини, але не витрачати час на організацію, звертайтеся до нас. Туристична фірма Капітолій візьме на себе всі технічні питання. А наші досвідчені гіди-екскурсоводи розкажуть ще більше цікавих подробиць.

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час