м. Львів, пл. Катедральна 2

Форум видавців у Львові. Як все починалось?

Форум видавців у Львові. Як все починалось?

Форум видавців у Львові, він же – Book Forum Lviv або BFL – це величезний книжковий ярмарок та найгучніша літературна подія України. Протягом п’яти днів захід об’єднує десятки видавництв, проводить тисячі лекцій, зустрічей та воркшопів, запрошує сотні відомих гостей. Завдяки такому розмаху BFL відомий у всій Східній Європі.

Історія гучної події почалася в далекому 1994 році. Олександр Коваль, майбутній президент Форуму видавців, вирішив створити тематичний майданчик для всіх діячів літературної та видавничої сфери. Тут зацікавлені гості могли зустрічатися, обмінюватися новинами і досвідом, заводити корисні зв’язки і вигадувати нові проекти.

Сказано – зроблено. Перший Форум відбувся вже у вересні 1994 року, а в його рамках пройшло близько 25 тематичних заходів. З того ж року організатори беруть участь в різних міжнародних ярмарках та експозиціях, привертаючи до львівської події все більше уваги.

Що відбувалося далі?

З кожним роком масштаби Форуму тільки росли.

  • У 1995 році заснована премія «Книга Форуму видавців», яка присуджується до сих пір. Через два роки відокремився Літературний фестиваль з обширною поетично-музичною програмою. Особливо він сподобався львівській молоді.
  • У 2001 до заходу почали приєднуватися іноземні гості. Разом з розширенням масштабів з’явилися нові конкурси та події. У тому числі – дитяча програма, дитячі читання і фестиваль «Книгоманія», який триває з січня до травня.
  • У 2005 розширює масштаби конкурс «Найкращий читач України». З’являються нові благодійні акції. Фестиваль остаточно виходить на міжнародний рівень.
  • У 2007 ярмарок «Форум видавців – дітям» стає одним з небагатьох у всій Європі, повністю присвяченій дитячій літературі.
  • У той же час стартує освітній форум зі спеціалізованими виставками методичної та навчальної літератури. У ній беруть участь відомі вчені та представники Міністерства освіти і науки України.
  • У 2010 році з’являється ще одне тематичне відгалуження – Бібліофорум для бібліотекарів. З’являється Міжнародний фестиваль перекладачів.
  • У 2012 році Форум представляє Україну в рамках міжнародного проекту Book Platform. З’являється фестиваль Контекст – захід, присвячений літературній критиці і культурному менеджменту.

За весь цей час на книжковому ярмарку у Львові побували Пауло Коельо, Петер Вайдгаас, Юстейн Гордер, Януш Леон Вишневський, ДібіСі П’єр, Фредерік Бегбедер, Марсі Шор, Енн Епплбом, Зигмунд Бауман, Ерленд Лу та інші.

Форум видавців сьогодні

Назву Book Forum Lviv Форум видавців у Львові отримав зовсім недавно – в 2018 році. Задіяно понад 50 локацій, включаючи Палац Мистецтв, палац Потоцьких, алею проспекту Свободи та інші.

У 2019 тема 26-го Форуму – «Пошуки причетного», натхненна поезією Грицька Чубая. Вона присвячена причетності і відповідальності кожного за події, що відбуваються навколо. Серед локацій – Університет Івана Франка, Ратуша, готель Жорж, Будинок офіцерів, кінотеатр Коперник, тощо.

В рамках заходу пройде традиційна церемонія премії BookForum Best Book Award. А також – тематичні виставки, інтерактивні презентації, перформанси, відео-музичні заходи, поетичні та музичні вечори, лекції дискусії, майстер-класи, вистави та сценічні читання. Пройдуть автограф-сесії Сергія Жадана, Євгена Клопотенко, Віктора Гребенюка, Юлії илюха, Сергія Плохія, Бориса Крамера, Артема Чеха, Василя Нагірного, Сергія Дзюби, Андрія Кокотюхи, Олега Векленко, Алли Рогашко, Артемія Кірсанова та багатьох інших.

Хочете завжди вчасно дізнаватися про цікаві львівські події? І при цьому ознайомитися не тільки з афішею, а й з історіями найцікавіших міських заходів? Туристична компанія «Капітолій» з радістю допоможе в цій справі!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час