м. Львів, пл. Катедральна 2

Історія про привида Підгорецького замку

Історія про привида Підгорецького замку

Легенда про привида Підгорецького замку – одна з найвідоміших і гучних містичних загадок Західної України. Кожна фортеця таїть в собі такі історії, але не скрізь вони набувають такого воістину королівського розмаху.

І головна героїня цієї історії – Біла Пані.

Хто ж вона така?

Є кілька легенд, що розповідають історію привида Підгорецького замку. При цьому вони розходяться в хронології та дійових осіб, але сама історія зберігається майже дослівно.

Отже, одного разу в стінах Підгорецького замку сталася жахлива трагедія. Його власник живцем замурував в стіну свою молоду дружину. І саме з тих пір привид Білої Пані, невинної жертви обставин, не може знайти спокою.

За однією з версій, це привид Марії Казиміри д’Аркуін (Марушки або Марисеньки), дружини найвідомішого і впливового польського короля Яна ІІІ Собеського. Але у цій версії є багато противників, адже історія кохання пари добре знайома всім історикам. І стояло за нею тридцять років щасливого шлюбу з 13 дітьми.

Другий підозрюваний – Вацлав Жевуський. Він одружився на молодій 19-річній дівчині Марії, будучи вже в зрілому віці. На той час Вацлаву було близько 60 років, і більшість очевидців вказували на те, що він був жахливим ревнивцем. Він всюди стежив за молодою дружиною і не випускав її з замку. Уникаючи божевільного чоловіка-тирана, дівчина втікала в парк, чим викликала ще більше підозр з його боку. І ось одного разу вона просто зникла.

Третій підозрюваний – алхімік Северин Жевуський. Вважається, що він убив свою не по роках привабливу дружину за те, що вона нібито не захотіла ділитися з ним секретом вічної молодості.

Четвертий потенційний винуватець – Станіслав Матеуш Жевуський. Точно не відомо, чим не догодила йому його дружина Людвіга Куницька, але є легенда: коли молоду дівчину вели в підземелля, вона прокляла свого чоловіка зі словами «Скільки сходинок залишилося, на останній з них закінчиться його рід». До кінця спуску залишалося чотири сходинки. Згодом Леон Жевуський так і став останнім в своєму роді власником замку. Саме в четвертому поколінні.

Очевидці і дослідження

Згадки про підозрілі та неправдоподібні речі в стінах Підгорецького замку зустрічаються ще в давніх архівах. Прислуга та жителі околиць стверджували, що неодноразово зустрічалися з жахливими або вражаючими явищами: звуки, шелест, згасаючі свічки, рухомі предмети і двері, які відкривалися. Багато зустрічали і самого привида то в підземеллях, то в парку біля замку. І до сих пір згадуються такі інтригуючі свідоцтва, включаючи думки скептиків.

Крім того, ще в 2010 році в Підгорецький замок приїжджала команда українського телепроекту «Битва екстрасенсів», учасники якого теж відзначали паранормальную активність. Більшість учасників підтвердили версію про замуровану дівчину та зійшлися на тому, що її дух шукає християнського поховання.

Але і це не все. Одного разу цілих кілька днів в підземеллях працювала американська команда дослідників з проекту «Ghost Hunters International». Мисливці за привидами зафіксували незрозумілі сенсорні феномени і відстежили їх на спеціальній апаратурі. У мережі до сих пір є відео їх роботи: вивчення шумів, електростатичного поля, нерозбірливі аудіозаписи і знімки з тінями.

Цікаво, що неподалік від Підгорецького замку знаходиться церква. Вона ж – усипальниця для його мешканців. Можливо, одного разу вивчення замку і околиць допоможе Білій Пані нарешті знайти спокій.

А якщо хочете дізнатися ще більше захоплюючих історій, замовляйте екскурсію “Замками Львівщини”! Гіди туристичної компанії «Капітолій» ще зможуть вас здивувати!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час