м. Львів, пл. Ринок 29 пасаж

Історія «Високого замку»

Історія «Високого замку»

Жодна прогулянка Львовом не обходиться без відвідування Високого замку разом із Замковою горою та мальовничим парком на її території. Тут не тільки красиво, свіжо та прохолодно, але й відкривається приголомшливий вид на місто. Для цього вгорі обладнаний оглядовий майданчик.

У Високого замку є дві тераси:

  • Нижня починається на півночі. Тут розташована зелена алея і велика петля. На заході – будинок садівника, який датується кінцем 19 століття. По дорозі зустрічається ратуша, скульптури і меморіальні знаки. Разом із знаком, який ознаменував перемогу короля Собеського в боротьбі з турецькими завойовниками. Величні леви охороняють загадкову штучну печеру.
  • Серпантин веде до верхньої тераси. Щоб було зручніше, дорога і майданчик добре освітлюються ввечері. Так що можна сміливо помилуватися міськими вогнями. Сам оглядовий майданчик споруджений прямо на кам’яному кургані – на руїнах замкових стін.

Теорії і легенди про замок

Згідно з літописами, перший замок на горі заклали ще за Лева. Незвичайне місце, до якого було складно продертися крізь густі зарості, згадується ще в працях Бартоломея Зіморовича, галицького поета, історика та бургомістра початку 18 століття.

Але гора була не та, та й князь покинув замок вже після першої зимівлі, вирішивши знайти більш затишну обитель. А ту першу гору прозвали Лисою. З нею пов’язано безліч легенд про львівських чортів і відьом.

Княжий замок перекочував на гору Бідель. Вона вважалася найвищою у Львові. Це наочно підтверджує панорама Гогенберга – перше відоме і перше друковане панорамне зображення Львова.

А далі версії розходяться:

  • За однією з них ще до 16 століття на горі Бідель зводили фортифікаційні споруди, сповна використовуючи її стратегічні переваги. Ймовірно, саме ці руїни в 1870-х роках виявили археологи.
  • Друга версія говорить, що вже в 12 столітті на горі стояла кам’яна вежа, встановлена ​​за часів Галицько-волинського князя Романа Мстиславовича. Можливо, ця вежа була лише частиною дерев’яної фортеці, що не збереглася.

У будь-якому випадку Високий замок налічує понад 6 століть. У 19 столітті він був зруйнований дощенту. Його розібрали на будівельні матеріали для міських потреб, а пізніше – остаточно знесли. Залишилися тільки фрагменти. А на території гори відкрили парк.

Високий замок сьогодні

Історія парку «Високий замок» почалася в 1835 році. Його побудували на місці колишньої оборонної та спостережної фортеці, від якої залишилася тільки частина стіни.

Розташовуються парк і замок майже в центрі міста. До них можна сміливо пройтися пішки від площі Ринок, прогулюючись вузькими і колоритними вуличками. Тут набагато тихіше, а міське життя тече в звичному повсякденному ритмі.

Вхід на територію парку відкритий і безкоштовний для всіх. Немає ніяких обмежень і вимог. Єдине – краще йти в зручному та неслизькому взутті. Доведеться довго підніматися вгору по слизькому камінню. Особливо – не в сезон, восени або взимку.

Алея, що була засаджені древніми каштанами, зберегла таємничу середньовічну атмосферу. Саме вона й веде до того самого загадкового будиночка садівника, порослого незвичайними екзотичними рослинами.

У парку зручно знаходиться однойменний ресторан, щоб відпочити після прогулянки. А також – міський телецентр з телевізійною вишкою.

Хочете дізнатися ще більше цікавих подробиць про львівські пам’ятки? Звертайтеся до нас! Туристична компанія «Капітолій» створена спеціально щоб вам допомогти!