м. Львів, пл. Катедральна 2

Легендарні вулиці Львова

Легендарні вулиці Львова

Вулиці Львова відомі своїм неповторним колоритом і загадковою атмосферою. Роками вони надихають поетів, письменників, художників і музикантів. Вони ваблять туристів зі всієї України та з інших країн. Саме тут зберігається чарівний шарм історичного міста.

Ми пропонуємо вам звернути увагу на такі легендарні львівські вулиці:

  1. Вірменська вулиця. Це одна з найвідоміших і популярних серед туристів вулиць міста. На ній знаходиться мальовничий Вірменський собор. А сам квартал був заснований ще в 13 столітті. В архітектурі тісно переплітаються різні стилі: ренесанс, бароко, східний і, звичайно ж, вірменсько-орієнтальний. Затишні кафе і кав’ярні ваблять своїми вивісками. Під час прогулянки не забудьте відвідати стихійний художній ринок Вернісаж, Будинок пір року і пам’ятник винахідникам гасової лампи.
  2. Проспект Свободи. Головний львівський проспект розтягнувся на 350 м до величного Оперного театру. Його непроста історія почалася ще в 1885 році, а над обробкою і оформленням працювали найкращі львівські скульптори і художники. Біля проспекту знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку, Музей етнографії та Музей ім. Андрея Шептицького. Сама архітектура кварталу дуже примітна для любителів історичної та культурної спадщини.
  3. Вулиця Високий замок. Це невеличка вуличка, яка могла б бути зовсім непримітною, якби не розкинулася прямо біля підніжжя однойменного парку на Замковій горі.
  4. Вулиця Богдана Хмельницького. Вона датується ще 13 століттям, так що не дарма вважається однією з найстаріших в місті. По ній можна пройти до одного з двох найважливіших храмів: церкви Святої Параскеви і церкви Святого Миколая. А монастир Святого Онуфрія біля підніжжя Замкової гори згадувався ще в літописах.
  5. Вулиця Пекарська. Хоча пекарень тут давно не залишилося, вулиця все ще одна з найцікавіших і найбільш незвичайних у Львові. Крім Ветеринарного і Медичного університетів тут розташувався Плоский будинок, палац Семенських-Левицьких та інші пам’ятники різних архітектурних стилів: від віденського до модерну і конструктивізму.
  6. Проспект Шевченка. Це другий з найвідоміших львівських проспектів, який згадувався ще в 15 столітті. З 90-х років саме тут встановлено пам’ятник Михайлу Грушевському. При прогулянці обов’язково зверніть увагу на старовинні будинки і кам’яниці.
  7. Підвальна вулиця. Незважаючи на свою назву, вона заслужено вважається однією з головних. Тут розташувалася Успенська церква, Порохова вежа, Королівський і міський Арсенали, вежа Корнякта. Звідси можна зручно потрапити на блошиний ринок або прогулятися до скверу.
  8. Краківська вулиця. На ній знаходиться відразу кілька пам’яток всеукраїнського значення: храм Преображення Господнього і ціла серія легендарних кам’яниць. Вулиця отримала свою назву ще в 15 столітті і зберегла її до сих пір.
  9. Вулиця Генерала Чупринки. Якщо Краківська примітна кам’яницями, то вулиця Генерала Чупринки – віллами 19-20 століть. Кожна з них виконана в неповторному стилі з унікальними прикрасами, але загальними псевдоготичними мотивами.

А якщо хочете дізнатися ще більше цікавих деталей і львівських історій, звертайтеся до нас! Туристична компанія «Капітолій» створена спеціально щоб вам допомогти!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час