м. Львів, пл. Катедральна 2

Оперний театр у Львові. Must see

Оперний театр у Львові. Must see

Львівський оперний театр відомий у всій Європі. Його будівля і оздоблення вражають пишністю туристів з усього світу.

Сучасна назва театру – Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.А. Крушельницької. Будинок побудований в стилі неоренесансу. На цьому наголошує характерний багатий скульптурний декор, величні колони, складні обманні ніші, ліпнина та витончені балюстради.

Одна з найбільш примітних скульптурних композицій – «Радість і страждання життя». Вона прикрашає собою центральний карниз, а прямо під нею розташувалися статуї муз-покровительок мистецтва. Фронтони увінчані бронзовими скульптурами Генія комедії, трагедії і драми та Слави із золотою пальмовою гілкою в руках.

Інтер’єр не поступається фасаду будівлі в пишності оформлення. Тільки на декор пішли тони мармуру і кілограми золота. Все це доповнює майстерна ліпнина та картини відомих майстрів. Навіть в якості сценічної завіси використовується витончена алегорична картина «Парнас» авторства Генріха Семирадського (1900 рік).

Історична довідка

До Оперного театру у Львові не було окремих будівель для міських вистав. Особливо помітно це стало в 19 столітті, коли Львів під назвою Лемберг значився в складі Австро-Угорщини. Тоді він би столицею великої провінції та справжнім культурним центром. В Австро-Угорщині ж уже тоді особливо цінували театральне мистецтво.

Конкурс проектів будівництва будівлі оголосили в 1895 році. У ньому перемогло розкішне і сміливе рішення художньо-промислової школи Горголевського. Головна проблема полягала в необхідності перекриття Полтви в умовах щільної центральної забудови. Але це не завадило всього через два роки почати будівництво, а ще через три – успішно його закінчити.

Спочатку львівський театр називався просто: Великим міським. В урочистому відкритті взяли участь багато діячів культури, включаючи письменників і композиторів.

У 30-х роках театр закрили через економічну кризу. Під час війни будівлю захищали цілі підрозділи добровольців. З 1956 року театр носив ім’я Івана Франка, а в 1966 отримав статус академічного. За реконструкцію щільно взялися в кінці 70-х. У 2000-му році до сторіччя його перейменували в театр імені Соломії Крушельницької. А з 2008 львівський театр – офіційний член професійної асоціації «Опера-Європа».

Оперний театр у Львові. Must see

Цікаві факти

Звісно, навколо такого грандіозного проекту завжди відбувалося багато подій:

  • Частину коштів на будівництво виділила міська скарбниця. А ще частина – це пожертвування жителів Львова. Загальна вартість будівництва становила близько 2,4 мільйонів австрійських крон.
  • За опалення, освітлення і вентиляцію відповідала віденська компанія Siemens. В Оперному театрі вперше використовувалося повноцінне електричне освітлення.
  • Над скульптурами, що прикрашають фасад, працювали такі визнані майстри, як Петр Войтович, Антоній Попель, Тадеуш Баронч.
  • Генріх Семирадський працював над завісою близько чотирьох років. На його покупку в бюджеті проекту не вистачало коштів, але художник віддав його львів’янам в дар. Він порахував, що більше ніхто не оцінить і не полюбить його роботу так сильно.
  • Настільки складні завіси є тільки в краківському Оперному театрі і театрі Ла-Скала.

А щоб не турбуватися про підготовку програми для довгоочікуваного відпочинку і веселого дозвілля, звертайтеся до нас. Туристична компанія «Капітолій» візьме на себе всі технічні питання! Ось усі екскурсії по Львову.

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час