м. Львів, пл. Катедральна 2

Пасхальний ярмарок у Львові

Пасхальний ярмарок у Львові

Великдень – одне з найважливіших релігійних свят не тільки в Україні, а й в усьому світі. У той же час це одне з найтепліших та затишних сімейних свят. А ще – відмінний привід відправитися в невелику відпустку. Наприклад, до Львова.

Цього року Великдень припадає на 28 квітня, а святкувати його можна буде цілих 5 днів: 27-29 квітня – державні вихідні.

У Західній Україні релігійні свята особливо важливі. Тут їх відзначають згідно з традиціями і звичаями. Більшість сімей ходить на нічну службу, а з дітьми – на ранкову. Потім – традиційний великодній сніданок і безліч цікавих тематичних подій.

А враховуючи, що до кінця квітня весна вже остаточно вступає в свої права, особливо популярні святкові міські заходи на свіжому повітрі.

Як проходить ярмарок?

Програма пасхального ярмарку завжди різна та різноманітна. Безліч учасників організовують свої заходи. Проводяться концерти, конкурси та майстер-класи на будь-який смак.

Кожен, хто хоч раз був на будь-якому львівському ярмарку, знає, наскільки вони веселі і яскраві.

На Великдень на проспекті Свободи вже традиційно встановлюють точки, стилізовані під розписні дерев’яні будиночки. У них гостей зустрічають народні умільці, гончарі, писанкарі та інші майстри, які хочуть похвалитися та поділитися своїми навичками.

По дорозі можна купити сувеніри і подарунки: що завгодно, від солодощів і святкових страв до пам’ятних робіт львівських митців. Випити чашечку ароматної кави і перекусити теж можна прямо на місці.

На ярмарку можна спробувати свої сили в гончарстві, ковальській справі, вишивці, виготовленні ляльок, роботі з керамікою чи інших цікавих навичках. Якщо давно хотіли освоїти ткацтво чи травоплетіння – відмінний привід. Тим більше, майстер-класи та уроки на львівських святкових ярмарках традиційно безкоштовні.

А що далі?

Одна з найколоритніших традицій – поливаний понеділок відразу після Пасхи. Вважається, що в цей день будь-яка вода цілюща і приносить щастя та здоров’я. А обливання символізує весняне духовне очищення.

Особливо поливаний понеділок люблять діти. Але і дорослі зможуть повеселитися на повну. Тим більше, на головній площі у Ратуші встановлюють системи з подачею води і сушарки.

Також на Великдень традиційно проводиться Фестиваль писанки. Яскраві і барвисті, вони зібрані в справжній музей під відкритим небом. Можна не тільки пройтися і подивитися на чужі роботи, а й взяти участь у фестивалі самостійно: розфарбувати яйця з професійними художниками, прикрасити їх квітами, шоколадом, стрічками або святковою мішурою. Для цього досить прогулятися до Музейній площі біля Домініканського собору.

А перейнятися духом українських традицій після прогулянки по Великодньому ярмарку можна в Шевченківському гаю. Тут проходять справжні вистави, відвідати які можуть всі бажаючі. Щоб взяти участь у загальних веселощах, досить зайти на територію парку.

На галявинах водять хороводи, виступають фольклорні колективи та виконавці, співають веснянки. Щороку організатори пропонують щось новеньке.

Щоб залишатися в курсі цікавих подій у Львові, звертайтеся до нас! Туристична компанія «Капітолій» не тільки пропонує різноманітні програми, а й стежить за актуальними заходами і новинами. Перегляньте екскурсію “Фестиваль писанок”.

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час