м. Львів, пл. Катедральна 2

Які сувеніри привезти зі Львова?

Які сувеніри привезти зі Львова?

Сучасний Львів – це унікальне поєднання старовинних традицій і експресивного сучасного креативу. Ще в Середньовіччя тут постійно перетиналися різні культури, які все сильніше перепліталися між собою. Це відбивається у всьому. Зокрема, в місцевих товарах. Саме тому зі Львова так охоче везуть сувеніри по всій Україні та за її межі.

  • Шоколад. Тут він з’явився понад 200 років тому, і з тих пір завоював Європу. Першу кондитерську на площі Ринок відкрив швейцарець італійського походження Домінік Андреоллі в 1903 році. Зараз львівську «чоколяду» або «бомбони» можна придбати всюди. Найвідоміший бренд – «Львівська майстерня шоколаду». А ще є магазин «Чоколядка», ресторан «Золотий дукат», «Вероніка», «Цукерня» і навіть кондитерська-аптека Іонових «Під золотою зіркою».
  • Кава. Не менше, ніж шоколадом, Львів славиться своєю кавою, яка з’явилася в місті з легкої руки підприємця Юрія-Франца Кульчицького. Перша кав’ярня у Львові працює до цих пір. Це «Віденська кав’ярня», яка відкрилася ще в 1829 році. Ароматні сувеніри можна придбати в кав’ярнях «Львівська копальня кави», «Вірменка», в «Львівській мануфактурі кави» та інших закладах. Зверніть увагу на всю торгову марку «Віденська кава».
  • Марципани. Саме у Львові відкрилася перша в Україні «Майстерня марципанів». Тут їх виготовляють вручну, за власним рецептом. А заодно проводяться майстер-класи.
  • Пряники. Звичайні пряники можна купити майже всюди під час ярмарків. А в магазині «Майстерня пряників Юрашки» продаються саме львівські особливі мигдальні, кавові, карамельні, ванільні пряники-медяники. Свою назву вони отримали, тому що довгий час продавалися тільки на площі Святого Юра біля однойменного собору.
  • Карамель. Ще одна львівська майстерня – «Майстерня карамелі». Тут вона виготовляється вручну з натуральних інгредієнтів.
  • Львівські настоянки і наливки. Практично у всіх закладах є свої фірмові рецепти. Навіть проходять цілі тематичні свята та фестивалі. Місцеві жителі створюють автентичні напої з 18 століття. Є настоянки на горіхах, фруктах, ягодах, травах, корі. Є й більш оригінальні «гасівка», «нефтяновка», «солярка», «фосфорівка», «азотівка» та інші. Саме у Львові працювала легендарна свого часу Фабрика лікерів та горілки Бачевського, традиції якої живуть до сих пір.
  • Львівське пиво. Галицький хмільний напій варять з 14 століття. Саме у Львові зароджувалося і набувало популярність сучасне крафтове пиво. Звісно, з характерними креативними назвами і етикетками.
  • Гасові лампи. Саме у Львові придумали першу гасову ламу в 1853 році галицькі аптекарі-фармацевти Ян Зег та Ігнатій Лукасевич. На Вірменській працює ресторан-музей «Гасова лямпа» з пам’ятником винахідникам при вході. Тут можна купити абсолютно різні за розміром і дизайном сувенірні вироби.
  • Хендмейд. Сувенірні крамниці і ярмарки Львова примітні тим, що крім стандартного набору магнітиків з фото тут ви знайдете багато унікальної ручної роботи. Це декоративні свічки, мило і косметика, кераміка, прикраси, художнє скло, вишиванки, шкіряні та дерев’яні вироби. Все це стане відмінним подарунком або нагадуванням про поїздку.

Якщо хочете дізнатися ще більше цікавих подробиць і  піти на екскурсію по Львову, звертайтеся до нас в туристичну компанію «Капітолій»! Ми розповімо про найколоритніші місця, яскраві пам’ятки та незабутні події.

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час